Eksperimentas. Kaip viskas vyko ir kaip pavyko?

Eksperimentas. Kaip viskas vyko ir kaip pavyko?

Visą liepos mėnesį ir pusę rugpjūčio vyko besimokančių nuotoliniu būdu eksperimentas. Smalsu pažiūrėti kaip viskas vyko? Patenkinsiu jūsų smalsumą.

Visų pirma noriu padėkoti Eglei, Aušrai, Lionginai, Renatai, Rūtai, Astai, Daivai, Raimondui ir dviems Ligitoms už dalyvavimą eksperimente ir už tai kad galėjome vieni iš kitų pasimokyti.

„Read More”


Platieji informacijos vandenys

Internetiniai vandenysŠiandien retas kuris keliauja informacijos ieškoti į bibliotekas ar skaityklas. Kai reikia kažką sužinoti griebiame kompiuterį ir ieškome. Ieškome visko, pradedant picerijos darbo laiku ir baigiant nėrinių raštais. Internetas toks platus ir didelis, ir jame toks didelis kiekis informacijos, kad ten galima rasti VISKO. Tačiau kartais jei ieškote kažkokios konkrečios, labai naujos ar labai specifinės informacijos, ko gero atsimušate į sieną – niekas jos į lietuvių kalbą dar neišvertė. Taigi šiandien noriu padrąsinti jus nebijoti ieškoti sau reikalingos informacijos anglų kalba. Ieškodami informacijos anglų kalba galite būti garantuoti, kad rasta informacija bus naujausia ir jos bus daugiausia  (nebent ieškote labai specifinio dalyko, kuris yra žinomas tik lietuviams, pvz. sutartinių natų ar žemaičių kalbos žodynėlio). Svarbiausi klausimai – kur ieškoti ir kur rasti?

„Read More”


Nuo kelių metų nebegalima mokytis?

focusŠiuo metu tarp mano mokinių daugiau suaugusiųjų. Džiaugiuosi, kad suaugę vis dažniau supranta, kad amžius nėra kliūtis mokymuisi ir kad visada smagu atrasti ir sužinoti kažką naujo. Pamokas ar kursus kaip laisvalaikio ir svarbiausia, turiningo laisvalaikio formą vis dažniau renkasi suaugę, tie kurių vaikai užauginti, kurie turi šiek tiek mažiau rūpesčių ir šiek tiek daugiau laiko.

Tačiau pasitaiko, kad kai kurie jūsų nors ir pasvajojate, kad reikėtų imtis kažkokios kitokios veiklos ar kitaip leisti savo laisvalaikį dažnai atmetate mokymosi galimybę. Kartais dauguma pasiteisinimų būna tiesiog atsikalbinėjimai.

„Read More”


Tarptautiniai kursai ar mokytojas per Skype?

France_in_XXI_Century._SchoolKai aš buvau maža ir gyvenau Palangoje, pas mus poilsiaudavo viena anglų kalbos mokytoja kartu su dviem anūkais, visai mažais dar pradinukais. Kasdien, nesvarbu koks oras ji kelias valandas praleisdavo užsidariusi kambaryje ir mokydama vaikus anglų kalbos, be jokių papildomų priemonių, be knygų ar kompiuterio.

Šiandien mokymasis su mokytoja tėra vienas iš daugelio būdų, kuriuos gali mums pasiūlyti šiuolaikinės technologijos. Noriu aptarti kiekvieną iš jų, kokie kiekvieno mokymosi būdo pliusai ir minusai. Jei tingite skaityti, išvadą galiu pateikti ir pradžioje – kiekvienas būdas turi pliusų ir minusų, kiekvienas tinkamas vis kitokiam asmenybės tipui, tačiau kiekvienas jų geras, jei tik JŪS mokotės ir nė vienas jų neveikia, jei patys nesistengsite.

„Read More”


Apie korepetitorių išlaidas atvirai

money

* Šį straipsnį jau buvau rašiusi savo Facebook puslapyje.

Čia rašau bendrai apie privačiai mokinius mokančius mokytojus. Šiandien džiaugiuosi tuo, ką darau ir šiuo metu tokios darbo formos nekeisčiau į nieką, bet noriu jums šį tą papasakoti apie savo darbą.

Ar žinios turi savikainą? Ar savikainą turi laikas? Kaip jį įkainoti ir kaip nustatyti kainą valandai, kurios metu perduodi savo sukauptas žinias? Šie keli klausimai įsilindo man į galvą po to, kai viena mokytojos ieškanti mama pakomentavo, kad anglų kalbos mokytojų kainos šiais metais ypač didelės. Iš tiesų tai ne didesnės nei visada. Kas ieško ras ir už 6€, kam norisi mokės ir po 20€, visada priklauso nuo to, kas, kaip ir ko mokys.

Bet aš ne apie kainas ir ne apie tai, kaip korepetitoriai tas kainas susigalvoja, aš apie tai, kas įeiną į kainą. Iš tiesų, negi sunku vaiką pamokyt pigiau, gi žinios esančios galvoje nieko nekainuoja.

„Read More”


Kviečiu prisijungti!