Tarptautiniai kursai ar mokytojas per Skype?

Tarptautiniai kursai ar mokytojas per Skype?

France_in_XXI_Century._SchoolKai aš buvau maža ir gyvenau Palangoje, pas mus poilsiaudavo viena anglų kalbos mokytoja kartu su dviem anūkais, visai mažais dar pradinukais. Kasdien, nesvarbu koks oras ji kelias valandas praleisdavo užsidariusi kambaryje ir mokydama vaikus anglų kalbos, be jokių papildomų priemonių, be knygų ar kompiuterio.

Šiandien mokymasis su mokytoja tėra vienas iš daugelio būdų, kuriuos gali mums pasiūlyti šiuolaikinės technologijos. Noriu aptarti kiekvieną iš jų, kokie kiekvieno mokymosi būdo pliusai ir minusai. Jei tingite skaityti, išvadą galiu pateikti ir pradžioje – kiekvienas būdas turi pliusų ir minusų, kiekvienas tinkamas vis kitokiam asmenybės tipui, tačiau kiekvienas jų geras, jei tik JŪS mokotės ir nė vienas jų neveikia, jei patys nesistengsite.

Taigi, o dabar kiek plačiau apie kiekvieną. Jei kartais žinote dar kažkokį būdą, kurio aš nepaminėjau, parašykite jį komentaruose.

Mokymasis su mokytoju gyvai

PLIUSAI. Dirbama jūsų tempu, sustojama ir pasigilinama ten, kur jums reikia ir į tai, kas neaišku. Valanda individualskiriama asmeniškai jums. Dažnai net pati programa pritaikoma pagal jūsų poreikius, jūs galite mokytis tai ko jums reikia darbui ar kitokiai veiklai. Mokytojas dalinai perima motyvatoriaus funkciją, lengviau prisiversti dirbti.

MINUSAI. Bendraujama tik su mokytoju, priprantama prie mokytojo bendravimo būdo ir tempo. Reikia derintis prie mokytojo laiko, dažnai vykti pas jį į namus.

Mokymasis su mokytoju internetu

Visi pliusai ir minusai, kaip dirbant su mokytoju asmeniškai, todėl čia išskirsiu mokymosi Internetu privalumus ir trūkumus

PLIUSAI. Nereikia niekur eiti, nereikia gaišti laiko kelionei ar leisti pinigų transportui, mokytis galima tiesiog savo svetainėje ar virtuvėje susisupus į chalatą ir gurkšnojant arbatą. Galima mokytis naudojant kompiuterį, planšetę, telefoną. Pamokoms netrukdo pasitaikančios kelionės ar komandiruotės, nes mokytis internetu galima iš bet kurio pasaulio kampelio, jei tik ten yra interneto ryšys.

MINUSAI. Esate namų aplinkoje, pasitaiko, kad trukdo šeimos nariai, paštininkai, kurjeriai, kaimynų remontas ir panašūs dalykai. Techninės kliūtys, dažniausiai ištaisomos, tačiau pasitaiko ir ypač sudėtingų situacijų. Nematote mokytojo arba matote jį per kamerą, kai kuriems žmonėms būtinas asmeninis kontaktas. Mokytis internetu šiek tiek sudėtingiau tiems, kurie pradeda nuo nulio, nes svarbi garso kokybė, nes pačioje pradžioje kai daug dėmesio skiriama tarimui, reikia turėti galimybę matyti mokytojo tariamus garsus, t.y. burną, lūpas, liežuvį. Jei anglų kalbos pagrindus jau turite, tai mokytis Internetu yra taip pat efektyvu, kaip mokytis gyvai.

Mokymasis su mokytoju, tiek gyvai tiek internetu, labiau tinka nedrąsiems, savimi nepasitinkintiems asmenims. Jei žinote, kad neprašnekėsite tol, kol jūsų nepaklaus asmeniškai, rinkitės šį būdą. Mokytoją rinkitės atsakingai, neikite pas bet kurį, kuris jus priima. Pasiprašykite kelių pamokų. Pasitaiko visko, gal netiks mokytojo bendravimo būdas, o gal tiesiog nesutaps biolaukai, patikėkite, taip nutinka. Bendraujant su mokytoju turite jaustis laisvai, drąsiai, jaukiai, nesvarbu ar sėdite savo svetainėje ir mokotės internetu, ar esate mokytojo namuose. Jei mokytojas jums nepatinka, ieškokite, tol kol surasite savo mokytoją, patikėkite jų labai daug. Jei žinote, kad kartais tingite, ieškokite griežtesnio mokytojo, jei kompleksuojate ir bijote, ieškokite draugiškesnio ir laisvesnio.

Šioje vietoje nepamirškite pagalvoti kiek pamokų per savaitę norėsite. Jei norite nepamiršti kalbos, gal užteks ir vienos savaitinės pamokos su namų darbais (jei tikrai sąžiningai juos atliksite), o jei norite tobulėti, reikia bent 2 pamokų, jei jums reikia išmokti kuo greičiau, 3-4 pamokos būtinos. Žinoma, viskas priklauso ir nuo finansų. Asmeninis mokytojas praktiškai visada kainuoja daugiau nei kursai, tačiau vėl gi, čia visas dėmesys skiriamas jums asmeniškai. Apie tai, kas sudaro mokytojo įkainį galite paskaityti čia.

Mokymasis kursuose

kursaiPLIUSAI. Bendraujate su grupe motyvuotų (dažniausiai) žmonių, kurių lygmuo panašus į jūsų. Kartu išbandote įvairias gyvenimiškas situacijas. Turite galimybę pakalbėti ir su kitais žmonėmis, ne tik mokytoju. Tai puiki laisvalaikio praleidimo forma, dažniausiai kursuose pamokos aktyvesnės ir įvairesnės, esant grupėje daugiau žmonių, galima naudoti daugiau įvairių metodų.

MINUSAI. Esate ne vienas, todėl dėmesio jums tenka mažiau. Jei esate nedrąsus galite nejaukiai jaustis jei kiti moka už jus daugiau arba tiesiog bijoti kalbėti. Patikėkite, mokytojas ar dėstytojas pasistengs, kad jaustumėtės kuo laisviau ir geriau, tačiau viskas priklauso nuo jūsų. Kursuose mokomasi pagal sudarytą programą ir mokomasi bendru tempu, todėl jei jums kažkas neaišku, reikėtų tartis, kad mokytojas jums atskirai paaiškintų, ar padėtų suprasti. Reikia derintis prie standartinio laiko ir vykti į vietą, taip pat kursų grupė renkama ir darbas pradedamas tam tikru metu ir negalėsite pradėti ir baigti mokytis bet kada tik jums prireikus.

Kainos atžvilgiu kursų pamoka dažniausiai yra pigesnė, nei pamoka su mokytoju, tačiau dėmesys dalijamas visiems besimokantiems. Šis būdas labiausiai tinka bendraujantiems, plepiems, aktyviems žmonėms, mėgstantiems aktyvų laisvalaikį.

Pensive StudentMokymasis savarankiškai

 

PLIUSAI. Mokotės savo tempu, galite daugiau laiko skirti tam, kas jums įdomu, ar ko nesuprantate. Kainuoja tik jūsų perkamos knygos arba mokomosios kompiuterinės programos, kuriomis naudojatės. Galite mokytis tada, kai turite laiko ir taip dažnai, kaip tik jums išeina. Internetas gali pasiūlyti tiek video pamokų ir kompiuterinių programų, kad įmanoma mokytis visko, tiek gramatikos, tiek kalbėjimo.

MINUSAI. Yra dalykų, kuriuos be mokytojo pagalbos tikrai sunku suprasti. Nėra nieko, kas jus verstų mokytis, nei namų darbų, nei mokytojo, prieš kurį jaustumėtės atsakingas, todėl mokantis savarankiškai kartais dingsta motyvacija, nusibosta, neberandame laiko, sunkiau prisiversti.

Šis mokymosi būdas tinka motyvuotiems, užsispyrusiems žmonėms. Realiai mokytis galima nemokamai, tačiau, labai dažnai mes nevertiname nemokamų dalykų, o sumokėję prisiverčiame dirbti.

Mokymasis išvykus į užsienio šalį kursuose

Įvairios kalbų mokymosi mokyklos ar kursai siūlo galimybę kelias savaites mokytis užsienyje. Taigi ką galiu pasakyti apie tokią galimybę.

PLIUSAI. Visiškas panardinimas į kalbinę aplinką didelis pliusas. Kai kuriems žmonėms tokia stresinė situacija, kai nori nenori turi kalbėti – labai praverčia ir jie persilaužia. Viskas aplink jus vyksta užsienio kalba, o tai daug daugiau nei tik pamokos. Patikėkite, užsienio šalis pati alsuoja užsienio kalba, ten tvyro visai kita nuotaika ir kitokia savijauta.

MINUSAI. Dažniausiai tokie kursai labai brangūs. Ne kiekvienas žmogus gali sau leisti pabėgti iš savo darbo ar šeimos gyvenimo vienai ar dviem savaitėm.

Tokie kursai netinka visiškai nemokantiems anglų kalbos, nes jūs tiesiog negalėsite susikalbėti, o lietuviškai ten niekas su jumis nekalbės, taigi turite būti bent jau kiek pažengęs kalbėtojas. Turite suprasti, kad stresas visus veikia skirtingai, ir jei jums iš baimės kalbėti džiūsta burna ir dreba rankos, tai gali būti, kad tokia kelionė jums suteiks daugiau nemalonių išgyvenimų, nei naudos.

MOOCMokymasis MOOC‘uose

Tai tokios masinės internetinės platformos, kuriuose sudedami internetiniai kursai ir juose masiškai mokosi grupė žmonių. Kas savaitę pateikiamos įvairios užduotys, organizuojami atsiskaitymai, galima susirasti bendraminčių ir mokytis kartu, arba galima mokytis atskirai. Tokius kursus organizuoja portalai Coursera, eDX, Udemy.

PLIUSAI. Panašiai kaip ir mokantis savarankiškai, galite dirbti savarankiškai, savo norimu laiku ir tempu.

MINUSAI. Kaip ir mokantis savarankiškai, jūs atsakingas tik pats prieš save, taigi sunkiau susiimti ir prisiversti mokytis, tačiau MOOC’uose būna atsiskaitymai ir terminai, todėl tai šiek tiek verčia susiimti.

Mokymosi galimybės tokios plačios, kad pritaikomos kiekvienam pagal asmenines savybes, pomėgius ir kišenę. Nesakykite, kad nežinote kaip mokytis ar, kad negalite sau to leisti. Kiekvienas jūsų pasiteisinimas yra tik pasiteisinimas. Jei tikrai norite išmokti užsienio kalbą – galite, tik nebijokite išbandyti naujų mokymosi metodų ir būdų. O tų, kurie prenumeruoja naujienlaiškį lauks nedidelė Velykinė staigmena – nemokamas webinaras tik jiems.


Kviečiu prisijungti!