Platieji informacijos vandenys

Platieji informacijos vandenys

Internetiniai vandenysŠiandien retas kuris keliauja informacijos ieškoti į bibliotekas ar skaityklas. Kai reikia kažką sužinoti griebiame kompiuterį ir ieškome. Ieškome visko, pradedant picerijos darbo laiku ir baigiant nėrinių raštais. Internetas toks platus ir didelis, ir jame toks didelis kiekis informacijos, kad ten galima rasti VISKO. Tačiau kartais jei ieškote kažkokios konkrečios, labai naujos ar labai specifinės informacijos, ko gero atsimušate į sieną – niekas jos į lietuvių kalbą dar neišvertė. Taigi šiandien noriu padrąsinti jus nebijoti ieškoti sau reikalingos informacijos anglų kalba. Ieškodami informacijos anglų kalba galite būti garantuoti, kad rasta informacija bus naujausia ir jos bus daugiausia  (nebent ieškote labai specifinio dalyko, kuris yra žinomas tik lietuviams, pvz. sutartinių natų ar žemaičių kalbos žodynėlio). Svarbiausi klausimai – kur ieškoti ir kur rasti?

Kur ieškoti informacijos?

Norėčiau, kad į šiuos šaltinius žiūrėtumėte ne tik kaip į informacijos šaltinius, bet tuo pačiu kaip į priemones mokantis anglų kalbos. Kalbos mokomės tam, kad ją naudoti, tiek darbui, tiek laisvalaikiui.

BritannicaŽinynai ir enciklopedijos.

Tikriausiai visi šiandien žinome Wikipedia. Atkreipkite dėmesį, kad perskaitę jus dominantį straipsnį puslapio kairėje galite perjungti puslapį ir į kitas kalbas. Kitą kartą skaitydami apie kitas šalis arba augalų veisles pabandykite patikrinti kaip skiriasi arba kiek išsamesnė informacija ir kitomis kalbomis. Kartais visai įdomu paskaityti jau žinomą informaciją apie kažką lietuviško anglų kalba – štai pavyzdžiui, ką Wikipedia mums papasakoja apie Telšius.

Kadangi Wikipedia yra laisvai pildoma ir ją gali koreguoti kas tik nori, tai reikėtų turėti ir rimtesnių ir patikimesnių šaltinių (pvz. rašant darbą arba norint dar kartą patikrinti informaciją) tokiu atveju rekomenduočiau enciklopediją Britannica.

Forumai.

Tikriausiai kiekvienas žino Supermamų forumą. Ten buriasi visokių hobių mėgėjos, pradedant nėriniais, mezginiais, sportu, knygomis ir kelionėmis. Kiekvienam tokiam forumui yra ir angliškas jo atitikmuo. Kadangi pomėgių gausybė, tai pasiūlyti kažkokį konkretų forumą būtų sunku, tačiau norintys galite paieškoti teminių forumų šiame sąraše – thebiggestboards.com.

keyboard-338505_640Draugijos ir asociacijos.

Kartais labai norisi pabendrauti su kolegomis iš užsienio arba tos pačios veiklos entuziastais. Tokiu atveju rekomenduočiau pasidomėti gal jūsų veikla turi kokią tarptautinę draugiją ar asociaciją. Dažnai tokiuose puslapiuose būna pateikiama ne tik su profesija susijusi naujausia informacija ar patarimai, tačiau suteikiama reikalinga medžiaga, yra galimybė puslapio forume pabendrauti su bendraminčiais, pasidalinti patirtimi, išsiaiškinti atsakymus į jums rūpimas problemas. Taip pat, nepamirškite ir galimybės bendrauti ar sužinoti naujienas iš šių draugijų/asociacijų facebook grupės/puslapio.

Patarimai, atsiliepimai, apžvalgos.

Keliautojams, maisto mylėtojams, knygų skaitytojams, filmų žiūrėtojams ir muzikos klausytojams rekomenduoju susirasti ir pasinaudoti puslapiais, kuriuose pateikiamos apžvalgos, patarimai ir atsiliepimai. Žinoma, smagu skaityti pasakojimus apie keliones lietuviškai, tačiau kur kas daugiau atsiliepimų galime rasti užsienio kalbomis.

Taigi keletas konkrečių puslapių:

Keliautojams – virtualtourist.com

Skaitytojams – goodreads.com

Filmų ir serialų mėgėjams – imdb.com

Maisto gamintojams – cookbooks.com/cookbooks_recipes/

Rankdarbių mylėtojams – 101craftideas.com arba bhg.commaxresdefault

Mėgstantiems meistrauti – diynetwork.com

Ir žinoma nepamirškite daugybės instrukcijų, demonstracijų ir video pamokų, kurias galite surasti Youtube puslapyje. Daugybė maisto ruošimo technikų su demonstravimu, kelionės apžvalgų tiesiai iš svetimos šalies, kosmetikos rekomendacijų kartu su makiažo pamokėlėmis, fizinių pratimų demonstravimo ir daug daug kitų dalykų.

Pamokos ir kursai.

Kai kurie neįsivaizduojate savo gyvenimo be asmeninio tobulėjimo, nuolat ieškote pamokų, kursų, ar mokymų, kuriuose galėtumėte daugiau sužinoti apie tai kas jums įdomu. Noriu padrąsinti jus pabandyti mokytis anglų kalba, ypač jei kalbame apie kursus, kurie vyksta jūsų tempu, kur nėra galutinio termino, kur galite neskubėdami peržiūrėti medžiagą kelis kartus. Taigi keletas mano rekomenduojamų platformų, kur galite rasti sau naudingus kursus:

  • computer-classroom-informEDX (kaip naudotis edx galite pamatyti šiame video)
  • Coursera
  • Udemy (Yra ir mokamų ir nemokamų kursų)
  • Lynda (Mėnesinis dalyvio mokestis)

Jei norėtumėte surasti forumą, kursus, atsiliepimus apie konkretų savo pomėgį ar veiklą, kuri jus domina, bet jums nesiseka, parašykite apie tai komentaruose, pasistengsiu jums padėti ir surasti. 

 


Kviečiu prisijungti!