Nuo kelių metų nebegalima mokytis?

Nuo kelių metų nebegalima mokytis?

focusŠiuo metu tarp mano mokinių daugiau suaugusiųjų. Džiaugiuosi, kad suaugę vis dažniau supranta, kad amžius nėra kliūtis mokymuisi ir kad visada smagu atrasti ir sužinoti kažką naujo. Pamokas ar kursus kaip laisvalaikio ir svarbiausia, turiningo laisvalaikio formą vis dažniau renkasi suaugę, tie kurių vaikai užauginti, kurie turi šiek tiek mažiau rūpesčių ir šiek tiek daugiau laiko.

Tačiau pasitaiko, kad kai kurie jūsų nors ir pasvajojate, kad reikėtų imtis kažkokios kitokios veiklos ar kitaip leisti savo laisvalaikį dažnai atmetate mokymosi galimybę. Kartais dauguma pasiteisinimų būna tiesiog atsikalbinėjimai.

Galva ir smegenys

Vienas iš pagrindinių atsikalbinėjimų „Aš per sena, mano galva nebeveikia, aš nieko nebeatsimenu”. Pradėkim iš pradžių. Paskutiniai smegenų veiklos tyrimai rodo, kad smegenų jungtys atsinaujina ir kuo daugiau jos naudojamos, ir kuo daugiau užsiimama vis skirtinga veikla, tuo jos geriau veikia. Mokymosi visą gyvenimą idėja plinta vis greičiau ir dabar tarp įvairaus laisvalaikio vis dažniau atsiranda kalbų mokymasis, naujos fizinės veiklos mokymasis, sportas ar šokiai, meniniai užsiėmimai.

learningadultsTaigi smegenų jungtys atsistato, tai vadinama smegenų neuroplastiškumu. Tai reiškia, kad atsikalbinėjimas, kad smegenys veikia prasčiau  – nebegalioja, tereikia pabandyti ir prisiminti. O kalbant apie atmintį, tai ji taip pat treniruojama. Jei sakote, kad atmintis nebe ta, tada paklausiu jūsų, o kada paskutinį kartą ją treniravote? Atmintis kaip ir raumenys – kuo daugiau mokotės, tuo daugiau prisimenate.

Galiausiai, pažiūrėkite į mokymąsi iš kitos pusės. Mokymasis tarsi priemonė, jis atitolina senatvę, jis gerina smegenų veiklą, gerina atmintį, padeda išvengti tam tikrų ligų, pvz. Alzhaimerio ar senatvinės demencijos.

Visai kitokią motyvaciją

Kodėl mokosi vaikai ir paaugliai? Ir kodėl mokosi suaugę? Dauguma vaikų mokosi todėl, kad reikia ir todėl, kad taip sako mokytojai ir tėvai ir todėl kad užsienio kalba yra privalomas dalykas. Džiugu, kad pastaruoju metu tarptautiniai projektai, galimybė žiūrėti filmus užsienio kalba suvilioja vis daugiau mokinių, tačiau dauguma mokosi nes reikia. Suaugę mokosi dėl kitokių priežasčių.

  1. Nes reikia. Žinoma, kai reikia mokytis dėl darbo, mokslų arba panašių dalykų, tai motyvacija būna šiek tiek kitokia, tačiau suaugusiems yra lengviau prisiversti mokytis, nes matote tolimesnę perspektyvą – geresnį mėgstamą darbą, galimybes.
  2. Nes norisi. Suaugę turi daugiau galimybių mokytis dėl malonumo ir pramogos. Jūs galite lengviau planuoti savo laiką, galite skirti tam daugiau lėšų, galite patys reguliuoti savo mokymosi tempą ir priemones. Mokymasis gali tapti įrankiu, kuris leis patirti daugiau pramogų, susipažinti su naujais žmonėmis, sužinoti šio to naujo.

Nestabdykite savęs

Dažnai dėl nuolatinių prieštaravimų ir baimių, kad būsite nesuprastas, kad jums nepavyks, stabdote save ir bijote išbandyti kažką naują. Nekalbu vien apie kalbų mokymąsi. Išdrįskite, nes dabar kaip tik tas laikas, kai galite išbandyti viską. Rinkitės tai, ką jau seniai norėjote išmokti: šokti tango, kalbėti prancūziškai ar plaukioti irklente. Dabar pats tinkamiausias laikas užsiimti tuo, kuo tikrai norite.


Kviečiu prisijungti!