Bėk mokytis – judėjimas ir anglų kalba

Bėk mokytis – judėjimas ir anglų kalba

Nesinori sėdėti namie su knyga, norisi būti lauke, saulėje, prie vandens, tačiau nesinori net keliems mėnesiams į lentynėlę padėti anglų kalbos, nepamirškite – geriausia mokytis nuolatos ir nuosekliai, be didelių pertraukų, tik tada rezultatai bus geriausi. Taigi, kaip mokytis, kai norisi gyventi aktyviai? Šis įrašas skirtas tiems, kurie nori mokytis aktyviai.

Apie mokymosi stilius

screenshot.845Tikriausiai kiekvienas esate girdėję apie įvairius mokymosi stilius.

  • Vizualinis mokymosi stilius – informacija įsimenama matant;
  • Audialinis mokymosi stilius – informacija įsimenama girdint;
  • Kinestetinis mokymosi stilius – informacija įsimenama judant ir asocijuojant informaciją su aktyvia veikla.

Kiekvienas mes turime dominuojantį mokymosi stilių, tačiau galime nemažai išmokti naudodami metodus, kurie rekomenduojami ir kitiems mokymosi stiliams. Dažnai įprastinėse tradicinėse pamokose akcentuojamas vizualinis ir audialinis mokymosi stiliai, nenuostabu, žmonių su tokiais dominuojančiais mokymosi stiliais daugiausia, tačiau nereikia pamiršti ir kinestetinio mokymosi stiliaus, nes kiekvienas mes turime ir jo dalelę, kiekvienam reikėtų išbandyti mokytis judant.

Apie kinestetinį mokymosi stilių

woman-running-11299780413BXrOregono universiteto profesorė Muneera Spence teigia, kad kinestetinį mokymosi stilių turintys žmonės sudaro net 45 procentus Žemės gyventojų. Tai iš dalies dubliuojasi ir su patarimu, kad daug geriau mokomės ar įsimename ne tik skaitydami ar klausydami, bet viską išbandydami patys. Gi kinestetinis mokymasis, tai žinių įsisavinimas per veiklą.

Ar jūsų mokymosi stilius kinestetinis?

  • Ar nusipirkę naują daiktą instrukciją padedate į šoną ir viską bandote išsiaiškinti pati?
  • Ar mėgstate vaidinti, imituoti pokalbius, persikūnyti į kito rolę?
  • Ar kažko klausant mėgstate piešti ant lapukų?
  • Ar jums patinka aktyvi fizinė veikla, projektai, žygiai, eksperimentai?

Jei į klausimus norisi atsakyti teigiamai, tai jūsų mokymosi stilius kinestetinis. Reiškia jums lengviausia įsiminti informaciją judant ar kiekvieną naują taisyklę, žodį, frazė susiejant su gestais ar veiksmais.

Kaip mokytis judant?

Vasarą niekam nesinori sėdėti su knygomis ir sąsiuviniais, o mokantis anglų kalbos tai yra idealus laikas kai savo žinias reikia taikyti praktiškai.

Gaminkite.

screenshot.846Rodos jau žinote nemažai žodžių susijusių su maistu, suprantate receptus, bet imti ir gaminti vieno iš jų niekaip nesiryžtate. Tada mano mažytis iššūkis jums – trys receptai, du paprastesni, vienas sudėtingesnis. Išbandykite vieną iš jų šiandien. Komentaruose parašykite kaip jums sekėsi.

zucchini and brie frittata recipe

summer pea pasta

bean chickpea and feta salad

Maisto gaminimas nuostabi veikla, kurioje dalyvauja tiek daug pojūčių, tai ne tik judesiai, tai ir uoslė, skonis, regėjimas. Supraskite, kad anglų kalba parašyti receptai jums ne kliūtis.

Dainuokite ir šokite!

dance-1113549_960_720O kas gi gali būti smagiau nei kalbų mokymasis dainuojant ar šokant. Apie tai, kaip muzika prisideda prie mokymosi ir kaip dainos padeda geriau įsiminti žodžius ir frazes, o taip pat kaip dainavimasis prisideda prie taisyklingo tarimo mokymosi jau rašiau, todėl čia nesikartosiu. Tik noriu priminti, kad labai dažnai muzikos klausymo nevertiname kaip mokymosi formos. Ar žinote, kad Bucknell universiteto dėstytoja Virginia Zimmerman liepia studentams mokytis eilėraščių kartu kuriant ir šokių žingsnelius tiems eilėraščiams. Taip atsiranda visai kitoks eilėraščio ritmo pajautimas.

Pabandykite išdainuoti frazes, kurias sunku įsiminti. Pabandykite sukurti šokį. Arba tiesiog klausykitės dainų anglų kalba. Nesiklausykite pasyviai, klausykitės aktyviai, stenkitės išgirsti žodžius, dainuokite kartu.

Kalbant apie dainas, noriu parodyti jums kaip naudotis vienu internetiniu puslapiu, kuris padeda mokytis su dainomis – NUORODA. Tiesiog rinkitės sau patikusią dainą, pasirinkite lygį ir klausydami pabandykite išgirsti praleistą žodį.

Daržų ravėjimas, vejos pjovimas ir deginimasis.

woman-beach-music-headphones-12387004Na ką, galiausiai paskutinis vasaros atributas – aktyvi veikla namie. Kiekvienam savi darbai, vieniems kapstymasis darže smagu, kitiems ne. Prisipažinsiu, kiekvienais metais džiaugiuosi, kad neturiu daržo, kad nereikia sodinti, ravėti ir kitaip ten darbuotis. Bet tikrai žinau ką tai reiškia. Prie visų šių darbų dar pridėkime ir drybsojimą ar gulinėjimą pajūryje ar prie ežero. Nežinau kaip jums, bet man tiesiog gulinėjimas ar tiesiog vejos pjovimas yra šiek tiek laiko švaistymas, gi ausys tai laisvos! Nesvarbu kuo užimtos rankos, nepamiškite, kad mokymasis kartu su kitais judesiais padeda įsiminti. Griebkite ausinuką, įsikelkite į jį audioknygą, dainų, podcast’ų (tinklalaidžių) ir pirmyn. Jūs ne ravite daržą, o mokotės anglų kalbos ravint, jūs ne pjaunate žolę, o dainuojate angliškai eidami iš paskos žoliapjovės, jūs ne gulite prie jūros, o klausote angliškos knygos. Apie tai iš kur gauti įvairių įrašų galite paskaityti čia.

Tikiuosi aktyvi ir saulėta vasara nebus pertrauka mokantis kalbų, o mokymasis judant atneš jums kuo geresnių rezultatų.

O kadangi vasara, tai kitas mano straipsnis tik po mėnesio. Jei nenorite jo praleisti – prenumeruokite naujienlaiškį.


Kviečiu prisijungti!