Header Image - Mokykis anglų kalbos savarankiškai

Tag Archives

4 Straipsniai/ių

Eksperimentas. Kaip viskas vyko ir kaip pavyko?

Visą liepos mėnesį ir pusę rugpjūčio vyko besimokančių nuotoliniu būdu eksperimentas. Smalsu pažiūrėti kaip viskas vyko? Patenkinsiu jūsų smalsumą.

Visų pirma noriu padėkoti Eglei, Aušrai, Lionginai, Renatai, Rūtai, Astai, Daivai, Raimondui ir dviems Ligitoms už dalyvavimą eksperimente ir už tai kad galėjome vieni iš kitų pasimokyti.

Ciao! – Šiek tiek chaoso

BellaBestiaKiekvienam būna taip, kad užpuola darbai (ko gero dažniausias mano girdėtas pasiteisinimas, bet ką jau čia, ir mano pačios naudojamas). Priverstinai bandau šias kelias savaites ir dar kelias ateinančias laikytis tvirtai ir mokytis bent jau minimaliai.

O minimalus mokymasis susideda iš filmų žiūrėjimo. Suprantu nedaug, gelbsti angliški titrai, nors idealu būtų tos kalbos, kurią mokomės titrai, bet tokių neradau. Taigi paskutines savaites žiūriu – Gražuolę ir pabaisą – jei kas norėsit pažiūrėti – NUORODA

Atradau naują smagią dainelę, koks skirtumas, kad vaikiška – paklausykite youtube.

Be to parsisiunčiau kelias programėles į kompiuterį, tai stengiuosi išnaudoti kiekvieną laisvą nenumatytą laukimo minutę. Programėlių mokymuisi daugybė, tačiau mano šiuo metu naudojamos šios (Android): Learn Italian Words Free ir iTalk Italian.

Taigi šiuo metu mokymasis chaotiškas, tiesą sakant nelabai tikiu, kad jis susidėlios į sistemą iki balandžio galo. Bet – chaotiškas mokymasis geriau, nei jokio mokymosi. Todėl mažiau pasiteisinimų ir daugiau užsienio kalbų!

Ciao! -2 Kur esu dabar? Atradau Tartaruga!

TARTARUGAMokantis visada atrandame smagių žodžių, nežinau, ar patinka skambesys, ar kažkokios sąsajos su kitais žodžiais. Mokantis anglų kalbos pamenu labai ilgai mėgau žodį „inglenook“ (užkrosnis), kai mokiausi prancūzų, man labai patiko žodis „siècle“ (amžius), o štai vakar atradau itališką žodį, kuris šiuo metu man taip patinka, kad tai tapo nauju mažybiniu vardu mano katei, taigi TARTARUGA (vėžlys). Tokie maži naujų žodžių ir sąskambių atradimai verčia ieškoti daugiau, kastis giliau ir tada pradedi suprasti archeologus ir lobių ieškotojus.

Prieš pradedant įrašus „Ką aš padariau per kelias dienas?“, noriu trumpai aprašyti „Ką aš padariau iki pradedant rašyti  šį dienoraštį?“. Taip pat pateiksiu kai kurias nuorodas, kurias jus galėsite pritaikyti mokantis italų kalbos, arba panaudoti tas programas mokantis kitų kalbų.

Taigi, ką aš darau šiuo metu.

  1. sienos zodziaiAnt durų prilipdyti keli frazių lapeliai, kuriuos jau beveik moku ir mąstau, kad reikia pakeisti gramatikos lentelėmis, nes linksniavimą realiai reikia tiesiog išmokti mintinai.
  2. Kasdien ryte stengiuosi pasidaryti po vieną „porciją“ žodžių ir pakartojimų iš Supermemo.com. Kaip naudotis puslapiu, demonstracija čia – https://www.youtube.com/watch?v=LQpZoM_vWTQ
  3. Į Quizlet susivedžiau skaičius, kai kuriuos gyvūnus (va va, tada ir atradau tartaruga), spalvas, maisto pavadinimus, būdvardžius ir kartas nuo karto su jais pažaidžiu, jei reikia ir jums, dalinuosi – https://quizlet.com/class/1558497/ . O jei nežinote kaip naudotis šiuo puslapiu demonstracija čia – https://www.youtube.com/watch?v=1NSW0pQi4DE
  4. Pašnipinėjau, kad yra nemažai filmų ir dainų, bet kol kas dar tuo neužsiėmiau.
  5. Susiradau internetinį italų kalbos žodyną – http://www.collinsdictionary.com/dictionary/english-italian

 

 

Ką daryti, kad mokytis padėtų net sienos?

Tikriausiai visiems teko girdėti „kai nuvažiuosi į Angliją, tada ir pradėsi kalbėti“ arba „pagyveno tarp amerikonų ir kalba laisvai“. Be jokios abejonės, žmogui gyvenančiam kalbinėje aplinkoje mokytis yra šimtą kartų lengviau. Bet pasitaiko nemažai istorijų, kai gyvenantys angliškai kalbančioje šalyje žmonės nepakeičia aplinkos, nebendrauja su užsieniečiais ir tiesiog nesimoko užsienio kalbos. O kaip mokytis jei baisu? Kaip pradėti? Gi neprieisi prie pardavėjos supermarkete ar policininko ir nepradėsi jam pasakoti koks nuostabus šiandien oras. Šiandien ne apie pašnekesius gatvėje, o apie tai, kaip kuo daugiau pasiimti iš aplinkos ir kaip paversti savo namus mokykla.

Aš nekalbėsiu čia apie tuos, kurie jau gyvena užsienyje, neminėsiu kaip svarbu pastebėti aplink esančias iškabas, užrašus vitrinose, tvarkaraščius stotelėse ir bandyti išgirsti gatvėje kalbančius žmones. Kalbėsiu apie tuos, kurie gyvena Lietuvoje, tačiau mano patarimai gali būti pritaikomi bet kur ir mokantis bet kurios užsienio kalbos. Papasakosiu kaip galite mokytis nesąmoningai ir išnaudoti namuose esančius daiktus ir visokias kerteles, kad jie padėtų jums mokytis.