Kuo kalbos mokymasis panašus į vairavimą?

Kuo kalbos mokymasis panašus į vairavimą?

Category : Patarimai

Kalbosmokymasis kaip mokymasis vairuoti 🚗, groti 🎻 ar šokti. 💃🕺 Ko gero dauguma iš jūsų mokate nors vieną iš šitų veiklų. Pradžioje viskas atrodo baugu ir sudėtinga, o po kurio laiko viskas vyksta automatiškai ir jūs net nebemąstote kada perjungti bėgį, spausti klavišą ar pasisukti. Mus erzina senukai, 🚙 kurie mašinas iš garažų išsitraukia tik sodininkystės 🍒 sezonui ir lapkričio 1-ąjai ✝️, bet dažnai patys taip elgiamės su kalbos mokymusi.

Sutiksite, kad negalima nei vieno iš šių dalykų įvaldyti be praktikos. Reikia praktikos. Kalba ne tam, kad apie ją skaitytume, jos klausytume, į ją žiūrėtume 👀 (nors tai taip pat reikalinga), kalba yra tam, kad ją naudotume. Gi nepaneigsite, kad pagrindinis kalbos mokymosi tikslas yra tas, kad galėtumėte kalbą naudoti. O kad įgustume ją naudoti, reikia kuo daugiau praktikuotis, t.y. kuo daugiau kalbėti, 🗣 rašyti ✍️ ta kalba, kad galėtumėte praktiškai pritaikyti savo turimas žinias. Ir jei jums neina įsiminti kažkokios frazės ar žodžio ar negalite priprasti naudoti artikelio ar sudėlioti taisyklingai sakinio, paklauskite savęs, kiek kartų jūs tą frazę kartojote sakinyje? Kiek kartų bandėte parašyti sakinį su tais žodžiais? Prisiminkite, kiek pravažiavimų jums prireikė kol išmokote vairuoti. 🧐 Viskam reikia praktikos.

Žodžių ar gramatiniai pratimai ir užduotys nėra tam, kad mokytojai jus pakankintų. 👩‍🏫 Jie skirti, kad priverstų jus praktikuotis, nes tik taip galėsite 20+ kartų pasakyti/pakartoti/parašyti sakinius su sudėtingiausiais gramatiniais laikais ir jie taps ne tokie sudėtingi. O jei šalia nėra mokytojo, ką gi, praktikuokitės patys.
– kalbėkite su savimi 🤷‍♀️💁‍♀️
– kartokite žiūrėdami video ir stabdydami po kiekvieno sakinio 🧞‍♀️
– skaitykite garsiai 🧙‍♂️
– mokykitės mintinai eilėraščius 🦹‍♂️
– bandykite užrašyti tai ką girdite ✍️
– KURKITE savo sakinius pagal gramatinius šablonus 🤖
– kartodamiesi sugalvokite bent po 3 sakinius su kiekvienu nauju žodžiu 🍓
ir t. t.
Būdų daug – praktikuokitės


Kviečiu prisijungti!