Kodėl bijoma mokytis naujos užsienio kalbos?

Kiekvieną gazdina tai, kas nauja ir nežinoma. Baisu pradėti nardyti, baisu keliauti į Meksiką, baisu pirmą kartą ruošti Velykinius pusryčius, kai niekad to nedarei, o žmonių svečiuose bus daugiau nei 20. Kalbos mokymasis nėkuo nesiskiria nuo geros iškilmingos vakarienės, svarbu teisingai suplanuoti ką gaminsime, susirasti receptus, supirkti patiekalus ir imtis darbo.

Nežinau nuo ko pradėti.

Norint, kad mokymasis būtų efektyvus, planuoti būtina. Turiu nemažai patarimų, kaip pritaikyti mokymo sistemą, kaip pasirinkti mokymo priemones, kur jas rasti ir svarbiausia, nuo ko pradėti.

Aš per sena. Mano atmintis prasta. Aš nebemoku mokytis.

Nustokite taip galvoti. Naujausi smegenų tyrimai rodo, kad smegenys nesensta, jos gali atsinaujinti, todėl amžius mokymuisi įtakos neturi, atvirkščiai, gyvenimiška patirtis mokymuisi net padeda. Be to yra nemažai metodų ir internetinių programų, kurios padeda lengviau įsiminti ir galvoje išlaikyti visas žinias. O jei kada mokėtės anglų kalbos, turimas žinias visada galima prisiminti.

Jau bandžiau, man per sunku.

Dažnai mūsų baimę įtakoja prieš tai buvusi nesėkmė ar negera patirtis. Visokių patirčių turiu ir aš. Svarbiausia, kad prisimintumėte, kad galima pabandyti visiškai niekuo nerizikuojant. Šiandien nesiūlau jums nei savo pamokų, nei kursų, nei knygų. Siūlau pradėti mažais žingsneliais. Tiesiog užsiregistruokite jei norite gauti mano naujienlaiškį su patarimais. Ir mokykitės tokiu tempu ir tokiais metodais, kurie jums patinka.

Šios baimės pasitaiko dažniausiai, tačiau yra jų ir daugiau. Kokios jūsų baimės? Pasidalinkite jomis komentaruose ar žinute.


Kviečiu prisijungti!