Priversk užsieniečius tave mokyti
Category : Patarimai
Viename iš ankstesnių straipsnių kalbėjau apie tai ar geriau mokytis su mokytoju ar kursuose, taip pat rašiau, kad mokytis galima ir savarankiškai. O dar galima mokytis bendraujant su užsieniečiais, tikriausiai ir jūs esate pagalvoję, kad reikėtų susirasti kažką, su kuo galima būtų bendrauti užsienio kalba. Taigi, šiandien pabandysiu atsakyti į paprastą klausimą – kur gauti užsieniečių?
Šiame straipsnyje noriu jums pristatyti kelis būdus, kaip susirasti užsieniečių su kuriais galėsite bendrauti arba susirašinėti tiek gyvai, tiek elektroniniu paštu ar kitomis programomis. Kalbos mokomės bendravimui. Kalba skirta bendrauti, kalbėtis, perduoti informaciją ir ją gauti. Kalbos mokymasis vien dėl mokymosi neturi prasmės. Gyvenantiems užsienyje kiek paprasčiau, kalbą jie girdi ir gali panaudoti bet kurioje viešoje vietoje, o gyvenantys Lietuvoje patys turi ieškoti progų pabendrauti, o kadangi tokios progos nėra dažnos, tikiuosi pabandysite pasinaudoti mano rekomenduojamomis. O naujienlaiškio prenumeruotojai kartu gaus ir dažniausiai laiškuose naudojamų frazių sąrašą.
Atvirlaiškiai
Nuostabus ir mano išbandytas puslapis – Postcrossing.com. Iš esmės jis nėra skirtas besimokantiems užsienio kalbų, jis labiau atvirlaiškių entuziastams, tačiau jį tikrai galima išnaudoti kalbos mokymuisi. Kaip veikia ši sistema? Jei trumpai – jūs užsiregistruojate puslapyje, sistema jums atsitiktine tvarka parenka žmogų, kuriam jūs siunčiate atvirlaiškį, kai jis gauna jūsų atvirlaiškį ir tai pažymi sistemoje, jūsų adresas yra duodamas kitam žmogui ir jūs laukiate atvirlaiškio iš bet kurio pasaulio kampelio. Nuotraukoje matote dalį mano atvirlaiškių kolekcijos. Atvirlaiškiai dažniausiai rašomi anglų kalba (galima pasirinkti pildant anketą, kuria kalba norėsite bendrauti). Detalesnė puslapio demonstracija šiame VIDEO.
Laiškai
Tikriausiai pats paprasčiausias ir dažniausias būdas, tai susirašinėjimas laiškais, tiek elektroniniais, tiek tradiciniais, angliškai – „Snail Mail” („sraigių paštu”). Štai keletas svetainių, kuriose galite drąsiai susirasti draugų pagal pomėgius ir šalis. Savo susirašinėjimo draugę iš Indijos, su kuria anksčiau bendravome el. paštu, o dabar persikraustėme į Skype, aš taip pat susiradau penfriend-club.com. Taip pat, geras puslapis yra globalpenfriends.com.
Patarimas. Nebūtinai ieškokite tų, kuriems anglų kalba gimtoji. Atvirkščiai, ieškokite tokių kaip ir jūs. Žinoma, jų laiškuose gali pasitaikyti klaidų, taip kaip ir jūsiškiuose, tačiau jūs su jais susirašinėsite dėl praktikos, savo kalbos naudojimo ir rašymo praktikos. Susirašinėdami su žmogumi, kuris taip pat nori išmokti kalbos susidursite su lengvesniais žodžiais ir sakiniais.
Pokalbių svetainės
Ko gero pokalbių svetainės jau išėjusios iš mados, tačiau kartas nuo karto galima surasti puslapių, kurie atsitiktine tvarka parenka pašnekovus iš įvairiausių šalių ir įvairiausiomis kalbomis. Viena iš tokių svetainių Omegle.com, kur galite pasikalbėti su atsitiktine tvarka parinktu žmogumi naudojant arba nenaudojant kameros, galima net nurodyti kalbą žmogaus su kuriuo norėtumėte bendrauti ar pomėgius. Šiose svetainėse pasitaiko visokio plauko apgavikų, tačiau pokalbį visada galite nutraukti ir niekada nesakykite apie save visos informacijos. O jei norite išbandyti įvairias pokalbių svetaines, galite pasirinkti vieną iš šio TOP 30 sąrašo.
Mokymų mainų puslapiai
Taip kaip jūs norite išmokti kalbos, taip kalbų mokosi ir daugybė žmonių visame pasaulyje. Puslapis LiveMocha.com jungia žmones, kurie pasiruošę mokyti vienas kitą. Tai bendradarbiavimo puslapis. Prisipažinsiu, nesu jo išbandžiusi pilnai, esu tik jame užsiregistravusi, kad pažiūrėti kaip tai veikia. Besimokantieji kalbų padeda vienas kitam, jie kuria pamokas, jas talpina svetainėje, už tai jie gauna galimybę nemokamai mokytis su kitais talpinančiais pamokas tokios kalbos, kurią jie nori išmokti. Tai nėra mokytojų puslapis, tai yra besimokančiųjų puslapis. Todėl jei turite daugiau laiko siūlau išbandyti ir šią mokymosi sistemą. Savo video apie šį puslapį neturiu, tačiau trumpą instrukciją anglų kalba rasite čia.
Visada galite išbandyti ir tarptautines pažinčių svetaines, tokias kaip OkCupid.com arba FriendFinder.com, tik nepameskite galvos ir visada prisiminkite, kad jūs ten nuėjote mokytis kalbos, o ne ieškoti vyro/žmonos. Nors…. vienas kitam netrukdo ar ne?
Įspėjimas. Internete įvairiuose pažinčių svetainėse (kaip ir lietuviškose taip ir užsienietiškose) pilna apsimetėlių ir apgavikų, todėl būkit atsargūs. Nepraraskite galvos ir priverskite juos mokyti jus užsienio kalbos. Omegle yra užsitarnavusi nekokią reputaciją, dėl dažnai ten vykstančių seksualinio pobūdžio video pokalbių.