Header Image - Mokykis anglų kalbos savarankiškai

Tag Archives

5 Straipsniai/ių

Bėk mokytis – judėjimas ir anglų kalba

Nesinori sėdėti namie su knyga, norisi būti lauke, saulėje, prie vandens, tačiau nesinori net keliems mėnesiams į lentynėlę padėti anglų kalbos, nepamirškite – geriausia mokytis nuolatos ir nuosekliai, be didelių pertraukų, tik tada rezultatai bus geriausi. Taigi, kaip mokytis, kai norisi gyventi aktyviai? Šis įrašas skirtas tiems, kurie nori mokytis aktyviai.

Apie mokymosi stilius

screenshot.845Tikriausiai kiekvienas esate girdėję apie įvairius mokymosi stilius.

  • Vizualinis mokymosi stilius – informacija įsimenama matant;
  • Audialinis mokymosi stilius – informacija įsimenama girdint;
  • Kinestetinis mokymosi stilius – informacija įsimenama judant ir asocijuojant informaciją su aktyvia veikla.

Kiekvienas mes turime dominuojantį mokymosi stilių, tačiau galime nemažai išmokti naudodami metodus, kurie rekomenduojami ir kitiems mokymosi stiliams. Dažnai įprastinėse tradicinėse pamokose akcentuojamas vizualinis ir audialinis mokymosi stiliai, nenuostabu, žmonių su tokiais dominuojančiais mokymosi stiliais daugiausia, tačiau nereikia pamiršti ir kinestetinio mokymosi stiliaus, nes kiekvienas mes turime ir jo dalelę, kiekvienam reikėtų išbandyti mokytis judant.

Priversk užsieniečius tave mokyti

emailsViename iš ankstesnių straipsnių kalbėjau apie tai ar geriau mokytis su mokytoju ar kursuose, taip pat rašiau, kad mokytis galima ir savarankiškai. O dar galima mokytis bendraujant su užsieniečiais, tikriausiai ir jūs esate pagalvoję, kad reikėtų susirasti kažką, su kuo galima būtų bendrauti užsienio kalba. Taigi, šiandien pabandysiu atsakyti į paprastą klausimą – kur gauti užsieniečių?

Šiame straipsnyje noriu jums pristatyti kelis būdus, kaip susirasti užsieniečių su kuriais galėsite bendrauti arba susirašinėti tiek gyvai, tiek elektroniniu paštu ar kitomis programomis. Kalbos mokomės bendravimui. Kalba skirta bendrauti, kalbėtis, perduoti informaciją ir ją gauti. Kalbos mokymasis vien dėl mokymosi neturi prasmės. Gyvenantiems užsienyje kiek paprasčiau, kalbą jie girdi ir gali panaudoti bet kurioje viešoje vietoje, o gyvenantys Lietuvoje patys turi ieškoti progų pabendrauti, o kadangi tokios progos nėra dažnos, tikiuosi pabandysite pasinaudoti mano rekomenduojamomis. O naujienlaiškio prenumeruotojai kartu gaus ir dažniausiai laiškuose naudojamų frazių sąrašą.

Ciao! – Šiek tiek chaoso

BellaBestiaKiekvienam būna taip, kad užpuola darbai (ko gero dažniausias mano girdėtas pasiteisinimas, bet ką jau čia, ir mano pačios naudojamas). Priverstinai bandau šias kelias savaites ir dar kelias ateinančias laikytis tvirtai ir mokytis bent jau minimaliai.

O minimalus mokymasis susideda iš filmų žiūrėjimo. Suprantu nedaug, gelbsti angliški titrai, nors idealu būtų tos kalbos, kurią mokomės titrai, bet tokių neradau. Taigi paskutines savaites žiūriu – Gražuolę ir pabaisą – jei kas norėsit pažiūrėti – NUORODA

Atradau naują smagią dainelę, koks skirtumas, kad vaikiška – paklausykite youtube.

Be to parsisiunčiau kelias programėles į kompiuterį, tai stengiuosi išnaudoti kiekvieną laisvą nenumatytą laukimo minutę. Programėlių mokymuisi daugybė, tačiau mano šiuo metu naudojamos šios (Android): Learn Italian Words Free ir iTalk Italian.

Taigi šiuo metu mokymasis chaotiškas, tiesą sakant nelabai tikiu, kad jis susidėlios į sistemą iki balandžio galo. Bet – chaotiškas mokymasis geriau, nei jokio mokymosi. Todėl mažiau pasiteisinimų ir daugiau užsienio kalbų!

Kur gauti knygų ir ką su jomis daryti?

KnygosKinai sako: „Knyga yra tarsi sodas, kurį nešiojamės savo kišenėje“.

Lomb Kata, vengrų poliglotė ir vertėja savo knygoje „Kaip aš mokausi kalbų“ pasakojo, kad mokosi kalbų skaitydama knygas. Ji imdavo knygą „Trys muškietininkai“ visiškai nežinoma kalba ir skaitydavo. Pirmą kartą suprasdavo tik kelis atskirus žodžius, kurie būdavo panašūs į kitų kalbų žodžius. Bet kadangi gerai žinojo knygos istoriją ir kai kuriuos dialogus, suprasdavo kiek daugiau ir t.t. Ji teigė, kad knygą jai reikia perskaityti tris kartus. Pirmą kartą aiškindavosi kaip sudaromi paprasčiausi sakiniai, mokydavosi paprastesnius žodžius. Antrą kartą suprasdavo jau didžiąją dalį teksto, o trečią kartą skaitant suprasdavo viską. Taigi toks buvo jos mokymosi metodas. Žinoma, šiandien turime galybę kitokios medžiagos ir priemonių kalbos mokymuisi ir tris kartus skaityti tą pačią knygą šiandiena atrodo nuobodu, tačiau tiems, kas mėgsta skaityti, skaitymas iki šiol išlieka vienas iš smagiausių ir efektyvių mokymosi būdų.

Ciao! -2 Kur esu dabar? Atradau Tartaruga!

TARTARUGAMokantis visada atrandame smagių žodžių, nežinau, ar patinka skambesys, ar kažkokios sąsajos su kitais žodžiais. Mokantis anglų kalbos pamenu labai ilgai mėgau žodį „inglenook“ (užkrosnis), kai mokiausi prancūzų, man labai patiko žodis „siècle“ (amžius), o štai vakar atradau itališką žodį, kuris šiuo metu man taip patinka, kad tai tapo nauju mažybiniu vardu mano katei, taigi TARTARUGA (vėžlys). Tokie maži naujų žodžių ir sąskambių atradimai verčia ieškoti daugiau, kastis giliau ir tada pradedi suprasti archeologus ir lobių ieškotojus.

Prieš pradedant įrašus „Ką aš padariau per kelias dienas?“, noriu trumpai aprašyti „Ką aš padariau iki pradedant rašyti  šį dienoraštį?“. Taip pat pateiksiu kai kurias nuorodas, kurias jus galėsite pritaikyti mokantis italų kalbos, arba panaudoti tas programas mokantis kitų kalbų.

Taigi, ką aš darau šiuo metu.

  1. sienos zodziaiAnt durų prilipdyti keli frazių lapeliai, kuriuos jau beveik moku ir mąstau, kad reikia pakeisti gramatikos lentelėmis, nes linksniavimą realiai reikia tiesiog išmokti mintinai.
  2. Kasdien ryte stengiuosi pasidaryti po vieną „porciją“ žodžių ir pakartojimų iš Supermemo.com. Kaip naudotis puslapiu, demonstracija čia – https://www.youtube.com/watch?v=LQpZoM_vWTQ
  3. Į Quizlet susivedžiau skaičius, kai kuriuos gyvūnus (va va, tada ir atradau tartaruga), spalvas, maisto pavadinimus, būdvardžius ir kartas nuo karto su jais pažaidžiu, jei reikia ir jums, dalinuosi – https://quizlet.com/class/1558497/ . O jei nežinote kaip naudotis šiuo puslapiu demonstracija čia – https://www.youtube.com/watch?v=1NSW0pQi4DE
  4. Pašnipinėjau, kad yra nemažai filmų ir dainų, bet kol kas dar tuo neužsiėmiau.
  5. Susiradau internetinį italų kalbos žodyną – http://www.collinsdictionary.com/dictionary/english-italian